Ile szkoleń potrzebuje projektant wnętrz?

0

 

Czy jesteś typem osoby, która zwraca szczególną uwagę na to, jak urządzony jest pokój lub biuro? Jeśli tak, możesz rozważyć karierę jako projektant wnętrz. Ta praca to coś więcej niż tylko wiedza o tym, jak udekorować pokój. Profesjonalny projektant wnętrz to osoba, która dekoruje/wyposaża wnętrze pokoju zgodnie z przepisami federalnymi, stanowymi i lokalnymi. W związku z tym, ile szkolenia potrzebujesz?

1. Projektant wnętrz musi mieć podstawowe przeszkolenie z czytania planów, rozumienia norm palności i toksyczności. Jednocześnie, aby móc właściwie komunikować się z inżynierami, architektami i klientami. Konieczne jest również uzyskanie tytułu licencjata na uczelni zatwierdzonej przez FIDER (Fundacja Badań nad Edukacją Projektantów Wnętrz)

2. Nie można być profesjonalnym projektowanie wnętrz online bez znajomości przynajmniej podstaw zarządzania komputerem. Z tego powodu zalecane będzie włączenie CAD (projektowanie wspomagane komputerowo) do przedmiotów do wyboru w college’u.

3. Wiele szkół oferuje programy stażowe. Jeśli Twoja szkoła ma programy stażowe, ubiegaj się o jeden, w końcu bardzo często można znaleźć pracę dzięki swoim kontaktom.

4. Każdy stan ma swoje własne zasady i przepisy, dlatego musisz skontaktować się z agencją regulacyjną swojego stanu i zapoznać się ze wszystkimi wymaganiami licencyjnymi, których potrzebujesz, aby rozpocząć pracę jako projektant wnętrz. Możesz również odwiedzić stronę internetową NICDQ (National Council for Interior Designer Qualification), na której znajdziesz wymagania licencyjne według stanu.

5. Jeśli chcesz wstąpić do organizacji zawodowej, aby odnieść sukces w świecie projektowania, musisz najpierw przystąpić do egzaminu kwalifikacyjnego NICDQ. Zanim jednak przystąpisz do egzaminu, musisz zaliczyć dwa lata pracy w terenie, co jest warunkiem uzyskania licencji.

Poznasz i będziesz ściśle współpracować z ludźmi z różnych kultur i środowisk. Będziesz także projektować wnętrza różnych miejsc, takich jak galerie sztuki, butiki, siedziby firm, hotele, kancelarie prawne, sklepy muzealne, restauracje, spa i gabinety lekarskie. W rzeczywistości ten zawód stał się tak popularny, że ludzie nie tylko szukają projektanta do dekoracji domu lub biura, wiele osób szuka również projektantów do dekoracji wnętrz jachtów!

Chociaż wymagane szkolenie nie jest tak łatwe, jak uzyskanie tytułu licencjata, istnieje kilka korzyści charakterystycznych dla projektowania wnętrz. Należą do nich między innymi dobrze płatna praca zawodowa, wolność, zabawa, zainteresowanie i możliwość poznawania wielu różnych ludzi. Zostając projektantem wnętrz, będziesz w stanie urzeczywistnić całą swoją kreatywność, aby ludzie mogli ją zobaczyć i docenić.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *