Jakie pytania powinieneś zadać projektantowi wnętrz przed zatrudnieniem go?

0

Poniżej znajduje się lista pomocnych pytań, które należy zadać projektantowi wnętrz podczas osobistej rozmowy kwalifikacyjnej i przed zatrudnieniem go. Zbierając informacje i uzyskując odpowiedzi na pytania projektowe, będziesz w stanie podejmować bardziej świadome decyzje. Oprócz formalności i szczegółów technicznych wiedzy i doświadczenia projektanta wnętrz, naprawdę ważne jest, abyś skontaktował się z osobą, która zajmie się przeprojektowaniem Twojego domu. Komunikacja jest kluczem do udanej współpracy.

1. Czy masz doświadczenie w projektowaniu przestrzeni, które są… (nowoczesne, retro, tradycyjne, wiktoriańskie, minimalistyczne lub współczesne) podobne do tego, czego szukam w tym przeprojektowaniu?

2. Jaka jest Twoja opłata za to, co opisaliśmy w tym projekcie?

3. Czy wyremontujesz dla nas pokój z istniejącymi ścianami i konstrukcjami, czy też będziesz musiał zburzyć ściany i sufity, aby uzyskać pożądany wygląd?

4. Poinformuj projektowanie wnętrz online, jeśli masz dzieci lub zwierzęta, a następnie zapytaj, czy może za pomocą magii stworzyć przestrzeń życiową, która będzie odzwierciedlać Twój styl życia.

5. Jeśli ty lub inny członek rodziny pracujesz w domu w ciągu dnia, zapytaj projektanta, czy potrzebuje wolnej przestrzeni do swojej pracy.

6. Co sądzisz o architektu wnętrz? Czy oboje klikacie i czy czujecie, że możecie zaufać jemu i jego decyzjom, aby osiągnąć cele, które macie na myśli?

7. Poproś o obejrzenie portfolio projektanta wnętrz, a także zapytaj go o jego wykształcenie, lata doświadczenia i zapytaj go o referencje.

8. Czy ma listę klientów, którymi może się z tobą podzielić, a może osobę lub dwie, do których możesz zadzwonić w celu uzyskania rekomendacji na temat pracy, którą dla nich wykonał?

9. Zapytaj go, czy będziesz mógł zobaczyć plany pięter, tablice projektowe, próbki tkanin i inne plany przed rozpoczęciem pracy.

10. Zapytaj go, czy pozwoli tobie lub innemu członkowi rodziny zatwierdzić prace przed ich rozpoczęciem, a zwłaszcza czy ściany i sufity będą wyburzone.

11. Zapytaj go o jego strukturę opłat i plan płatności. Czy pobiera stałą opłatę; czy wszystko jest rozliczane godzinowo; czy też wymaga struktury płatności opartej na procentach, zgodnie z którą ustalona kwota jest płacona z góry przed rozpoczęciem prac, następnie kolejna kwota jest płatna w połowie, a saldo jest należne po zakończeniu projektu?

12. Jeśli otrzyma rabat projektanta, kupując materiały od konkretnych dostawców, zapytaj, kto otrzyma zwrot pieniędzy, ty czy on.

13. Poproś o oszacowanie, jak długo projektant przewiduje, że projekt potrwa do zakończenia prac. Niektóre projekty będą działać dłużej niż oczekiwano, ale czy znajdzie to odzwierciedlenie w kwocie, którą pobierze projektant? Jasno określ opłaty i rezultaty. Zanim zatrudnisz projektanta, dowiedz się, co kupujesz i za co płacisz oraz ile to będzie kosztować.

14. Zapytaj, czy jesteś odpowiedzialny za jakikolwiek aspekt projektowania, budowy i zakupu części projektu. Nie chcesz żadnych niespodzianek ani odpowiedzialności za zatrzymanie zespołu pracowników, kiedy nie wiedziałeś, że wszystko zależy od twoich decyzji.

15. Czy otrzymają Państwo poprawione lub zaktualizowane rysunki i plany pięter dotyczące wszelkich nieprzewidzianych zmian w projekcie?

16. Czy jesteś odpowiedzialny za rekrutację i zatrudnienie ekipy budowlanej lub projektowej, czy też projektant wnętrz zapewnia cały personel niezbędny do realizacji projektu?

17. Czy projektant zgodzi się na sporządzenie umowy określającej jego honoraria i usługi? Ustne uzgodnienia i uściski dłoni mogą być dobre na pierwszym spotkaniu, ale zaleca się, aby uzyskać wszystko na piśmie, aby nie było wątpliwości co do uzgodnień, na które oboje się zgodziliście.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *